Co musisz wiedzieć

Co zawiera zabieg akupunktury?

Jeżeli jest taka potrzeba i jest to możliwe do pogodzenia leczę kilka schorzeń jednocześnie podczas jednego zabiegu. Cena zabiegu pozostaje stała niezależnie od ilości schorzeń oraz zastosowanych zabiegów. W razie konieczności stosuję u pacjenta elektrostymulację, zabieg bańką chińską lub biostymulację lampą nagrzewającą. Wszystko w cenie zabiegu.

Używam tylko jednorazowych sterylnych igieł. Wszystkie igły wykorzystane podczas zabiegu zawierają się w jego cenie. Nie płacą Państwo dodatkowo za igły wykorzystane do zabiegu.

Jak się przygotować do akupunktury?

Należy najpóźniej 30 minut przed zabiegiem spożyć posiłek, który nie zawiera jednak alkoholu. Najlepiej przyjść w luźnym, wygodnym ubraniu, pozwalającym na łatwe podwinięcie w miejscach, gdzie mają być wprowadzone igły.

Jak długo trwa zabieg ile potrzeba zabiegów i jak często?

Czas trwania zabiegu, ich częstotliwość i ilość są indywidualnie dobierane dla każdego pacjenta. Do tego służy pierwsza wizyta, tzw. KONSULTACJA. Jest to badanie (trwające ok. 30min), w trakcie którego dowiaduję się od pacjenta o przebiegu schorzenia i okolicznościach jego powstania, z którym się zgłosił na wizytę oraz o innych schorzeniach współistniejących. Ponadto pozwala mi ustalić aktualny stan organizmu pacjenta. Wszystkie te informacje pozwalają mi na dobranie odpowiedniego leczenia.

Niektórzy pacjenci wymagają jedynie kilku, inni całej serii 10 zabiegów. Czasem stan pacjenta wymaga stosowania akupunktury codziennie a czasem tylko 1 raz w tygodniu. To samo dotyczy długości zabiegów akupunktury, które trwają od 15 nawet do 30 minut.

Jak zachować się podczas akupunktury?

W trakcie zabiegu nie należy zmieniać pozycji. Mogłoby to doprowadzić do złamania igły lub do jej stagnacji.

O czym poinformować przez zabiegiem?

Pacjent powinien poinformować przed akupunkturą, jeśli zmaga się z: nieregularnym biciem serca, gorączką, niestabilnym ciśnieniem krwi, padaczką, uszkodzeniem mózgu, cukrzycą, czy chorobami związanymi z krwią. Także wtedy, gdy pacjent ma wszczepiony rozrusznik serca, przebył zawał lub udar.

Czy akupunktura jest wskazana dla kobiet w ciąży?

Zarówno kobiety w ciąży, jak i podczas okresu (od 1 do 3 dnia) nie powinny mieć wkłuwanych igieł w talię oraz w brzuch.

Jakie są skutki uboczne akupunktury?

Można odczuwać lekki ból i dyskomfort przez kilka godzin w miejscu, gdzie wprowadzono igły. Nieraz pod skórą pojawiają się wybroczyny lub wybrzuszenia, co oznacza, że doszło do podskórnego krwotoku. Wystarczy wtedy naciskać na krwiak przez 2-3 minuty, by sam się wchłonął. Wybroczyny znikają samoczynnie po kilku dniach od przeprowadzonej akupunktury.

Dlaczego warto korzystać z zabiegów akupunktury? Czy nie lepiej po prostu brać np. leki przeciwbólowe?

Każdy lek farmakologiczny jest substancją chemiczną, która przenika do układu krwionośnego, z krwią dociera do wszystkich narządów i oddziałuje na cały nasz organizm. Np. lek przeciwbólowy podany z powodu bólu stawu kolanowego będzie oddziaływał także na przewód pokarmowy, wątrobę, nerki, płuca, szpik oraz wszystkie inne części naszego organizmu, pomimo że poza kolanem jego działanie nie jest nam do niczego potrzebne.

Właśnie dlatego po każdej reklamie leku farmakologicznego wyświetlane jest ostrzeżenie przerzucające odpowiedzialność na pacjenta, że lek może spowodować skutki groźne dla zdrowia i życia.

Akupunktura wykonywana przez doświadczonego specjalistę działa selektywnie na dany obszar który wymaga leczenia i nie wywołuje skutków ubocznych. Działanie akupunktury polega na pobudzeniu zdolności regeneracyjnych i naprawczych naszego organizmu.

Pacjent odczuwa najczęściej ciepło, a w razie gdyby temperatura była za wysoka, należy jak najszybciej powiadomić terapeutę, że doszło do przegrzania.

Ile kosztuje zabieg?

Pierwsza konsultacja kosztuje 170 zł, a każda następna wizyta 120 zł.

Jak umówić się na wizytę?

Poprzez formularz kontaktowy, pisząc e-mail na podany adres lub dzwoniąc do nas na podany numer telefonu.